Skip links

Kentsel Dönüşüm

Saklı Dış Ticaret ve Danışmanlık Ltd Şti

eker

Deprem bölgesi olan İstanbul’da sizde deprem kuşağı olan alanlarda yaşıyor olabilirsiniz. Yaşadığınız alanlarda bulunan binalarınız eski yapım ve depreme dayanıklı binalar da olmayabilir. İşte bu gibi durumda binanızı kentsel dönüşüme tabi tutmak isteyebilir ancak ne yapacağınızı bilmeyebilirsiniz. Alanında uzman ve profesyonel kişilerden yardım almak size yardımcı olacaktır. Bunun için Kentsel dönüşüm danışmanlığı hizmet almanız gerekir. Size her konuda yardımcı olacak alanında uzman kişiler sizin her aşamada yanınızda olacaktır. Bir an evvel binanızın depreme dayanıklı olmadığını ispatlanıp yasa kapsamına alınan projeden yararlanmak herkesin hakkıdır. Belediyeler kentsel dönüşüm için halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme kampanyaları yürütürler. Çünkü öncelik bireylerin kendi istekleri ile kentsel dönüşüm projesinden yararlanmasını esas almaktadır. Depreme dayanıklı, sağlam ve konforlu binalarda oturmanız için sizde kentsel dönüşüm danışmanlığı alabilirsiniz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIĞI NELER YAPAR?

Sizin binanız depreme dayanıklı değilse ve siz dönüşüme tabi tutmak istiyorsanız öncelikle binanız için kentsel dönüşüm kapsamında alacağınız kira yardımı ya da kredi gibi ödenekle ve güncel fırsatlar hakkında sizi detaylı bir şekilde bilgilendirir. Örneğin siz binanızı yasa kapsamında kentsel dönüşüme tabi tutmak isterseniz binanız yıkılıp yerine yenisinin inşa edilme aşamasında sizin mağdur olmamanız için belediye sizin konaklama ücretinin karşılamak durumundadır. Bunun dışında danışmanlar size hukuki süreç hakkında bilgi verir. Sizin ne yapmanız gerektiğini, hangi kurum ve kuruluşlarla görüşmeniz gerektiğini adım adım anlatır. Bu süreç içinde ihtiyacınız olan her alanda yanınızda kentsel dönüşüm danışmanınız olacaktır. Binanıza ait deprem risk raporunuz danışmanlar hazırlayacaktır.
Kentsel dönüşüm sistemi bünyesinde çalışan tüm elemanlar alanında uzman ve profesyonel kişilerdir. Sizi mağdur etmemek için sürecin her aşamasında bilgilendirici ve yol gösterici olacaklardır. Danışmanlar hazırladıkları deprem risk raporunu T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na onaylatırlar. Kentsel dönüşümden yararlanabilmeniz için binanızın yeniden güçlendirme ve yapım aşamalarında ruhsat projelerini, metraj ve keşif projelerini belediyeye onaylatma ve belediyeden alma işlemlerinde yanınızda olurlar. İnşaat ruhsat izni çıkarılana kadar gerekli takibi yaparlar. Danışmanlar yapım ve güçlendirme aşamaları dışında projeye müşavirlik ve kontrollük hizmeti de sunarlar. Binanız yıkılıp yerine depreme dayanıklı, modern çizgilere sahip, gün ışığından fazlaca yararlanan binalar inşa edildikten sonra belediyeden dairelerinize ait iskânlı tapularınızı almak için gerekli çalışmaları yapar ve İskânlı daire tapularınızı çıkarıp size teslim ederler. Kentsel dönüşüm danışmanlığı dönüşüm süreci içinde gerekli olan tüm sözleşmeleri kendi hazırlar. Böylece yanlışlar, eksikliklerden dolayı mağduriyet oluşmadan ve süreyi dikatli kullanarak sizi büyük bir yükten ve sorumluluktan kurtarırlar.
Kentsel dönüşüm danışmanlığı olarak yapılacak işler arasında malikler arası ve inşaat şirketi ile yapacağınız tüm sözleşmeler de geçerlidir. Binanız depreme dayanıklı olması için gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinde yaşam alanınızın daha güzel ve konforlu hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Danışmanlar bunun için gecesini gündüzüne katarak özenler çalışırlar. Apartman olarak binanızın kentsel dönüşüm projesinden yararlanmasını istiyor ama ne yapacağınızı bilemiyorsanız, kentsel dönüşüm danışmanları size bu konuda bilgi veren ve her aşamada en doğru yol göstericiniz olacaklardır.

Müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik talepleri doğrultusunda konut, ticaret ve turizm merkezleri gibi projeler üretmektedir.

Proje üretme ve inşaat konularındaki derin tecrübesi ile firma, müşterilerinin amaçları doğrultusunda, bütçe ve zaman beklentilerine en uygun çözümleri sunmaktadır.

Bu projelerin tasarımlarında dikkate aldığımız unsurlar:

Kalite
Güvenlik
İşlevsellik
Kullanıcı Konforu
İnşaat Çözümleri Üretmek
Dayanıklılık
Çevre Korunması
Rekabetçi Fiyat
Zamanlama
Artı Değer Yaratmak
Estetik
Satılabilirlilik
İlgili kanun, yönetmelik ve kullanıcı istekleri göz önünde bulundurularak tasarımlar için malzeme ve teknoloji seçimi yapılmaktadır. İhtiyaç olması halinde, projelerin gerçekleşmesi için kredi veya finansman çalışmaları da üstlenilebilmektedir.

Ayrıca; Asyapılan İnşaat gayrimenkul yatırımlarını yaparken ve projelerini geliştirirken, tüketiciye dünya standartlarında bir “yaşam tarzı” sunuyor.